„Erasmus+“ Ispanijoje – neįkainojama patirtis, aktualios temos ir planai ateičiai
Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojos ir studentai Balearų salų universitete Maljorkoje (Ispanija) dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (BIP).
Balandžio 7–11 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Socialinio darbo programos nuolatinių studijų 3 kurso studentės Simona Balčienė, Gintarė Judikavičienė, Agnė Remeikaitė ir 2 kurso studentas Silvestras Pinskij kartu su Sveikatos priežiūros fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja, lektore dr. Neringa Povilaitiene ir Socialinio darbo katedros lektore Laima Milkintaite svečiavosi Balearų salų universitete Maljorkoje – dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (BIP) „Bendradarbiavimo praktikos socialiniame darbe su paaugliais migrantais“.
BIP programoje taip pat dalyvavo Portalegrės politechnikos instituto (Portugalija), Balearų salų universiteto (Ispanija), Latvijos universiteto P. Stradinio medicinos koledžo (Latvija), Talino taikomųjų mokslų universiteto (Estija) ir Kylio universiteto (Vokietija) Socialinio darbo programos studentai ir dėstytojai.
BIP programa išskirtinė tuo, kad veiklos konkrečia tematika aktyviai vykdomos nuotoliu dar iki vizito pradžios: susipažįstama, analizuojama, diskutuojama, atliekamos individualios ir grupinės užduotys. Prieš susitikimą Maljorkoje įvyko du paruošiamieji nuotoliniai susitikimai dėstytojams ir penki nuotoliniai susitikimai, kurie leido dalyviams prisistatyti ir pristatyti atstovaujamas institucijas, susipažinti su paauglių migrantų situacija Europoje, kylančiais iššūkiais, teisiniu reglamentavimu. Programos dalyviai dar iki susitikimo susipažino su Dublino III reguliavimo aktu, socialinio darbo intervencijos modeliais, grupiniu darbu su paaugliais migrantais, aptarė emocinę psichologinę paauglių migrantų ir jų šeimų gerovę, migrantų gedėjimą, intervencijos priemones bei technikas, tarp jų ir meno terapija grįstą socialinį darbą, atliko komandines praktines užduotis.
Savaitės Maljorkoje metu vyko intensyvi kontaktinė veikla: įvairių šalių studentai klausė teorinių paskaitų, aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Socialinį darbą su paaugliais migrantais pristatė Maljorkos Carito ir Raudonojo kryžiaus organizacijų atstovai.
Projektus rengė ir pristatė šešios komandos, sudarytos iš įvairių šalių atstovų. Komandoms vadovavo skirtingų šalių dėstytojai. Buvo parengti aktualūs, įdomūs, kūrybiški projektai.
ŠVK dėstytojos ne tik vedė praktinius užsiėmimus studentams, bet ir plėtojo ankstesniais metais Portalegrėje (Portugalijoje) užmegztus ryšius, juos papildė naujais – užmegztas ryšys su kolegomis iš Kylio universiteto (Vokietija), aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės tiek dalyvaujant tarptautinėse savaitėse, tiek rengiant mišrias intensyvias programas, tiek vykdant dėstytojų ir studentų mainų programą „Erasmus+“. Buvo sutarta, kad kitą mišrią intensyvią programą 2026 m. pavasarį organizuos Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Socialinio darbo katedra. Visos šalys išreiškė norą joje dalyvauti. Suderintas preliminarus programos laikas ir tema – „Socialinės inovacijos dirbant su šeimomis, jaunimu ir vaikais“.
Be intensyvaus darbo auditorijose, studentai ir dėstytojai turėjo galimybę susipažinti ir su Palmos miestu – buvo surengta ekskursija su gidu, kolegijos studentai ir dėstytojos dar aplankė ir Solerio miestą, į kurį važiavo 1912 m. traukiniu, turėjo galimybę grožėtis neapsakomais vaizdais. Savaitės metu organizuotos atskiros vakarienės studentams ir dėstytojams, savaitė pabaigta bendra atsisveikinimo vakariene.
Vizito savaitė buvo labai intensyvi, tačiau įgyta neįkainojamos patirties, išlaikytos senos ir užmegzta naujų pažinčių, išplėstos bendrosios ir profesinės kompetencijos. Visa programa – tai neįkainojama patirtis ir įspūdžiai, kuriuos parsivežė tiek studentai, tiek dėstytojos.
Programos dalyviai atsisveikino iki kitų metų susitikimo Šiaulių valstybinėje kolegijoje.